Congratulations, November MP3 Winners!

HELMOLD, DIANE
HENRICKSON, ROSANNE
WEBER, LOUISE
PEREZ, MEGAN C
COUTINHO, JONATHAN
MARQUIS, KATEY N
RIEST, NELSON
RAINEY, CLAUDETTE E
VOYLES, LARRY J
LILES, JAMES P
HELMUTH, NORMAN D
POHANKA, CORNELIA
SHORT, SANDRA K
GINGERICH, URA L
DALCOUR, JOSEPH
ACOSTA, MIRNA P
TORIELLO, CHRISTINE
STEWART, CHERYL M
SUMMERS, GAIL L
VENABLE, ROBERT
BLASER, AMY
HADDIX, REBECCA C
ALMONTE, ALBANIA
POTTER, TERESA M
HOUSE, MAX A
HUMPHRIES, BOB L
NUNEZ, CECILIA
TAFFAR, LINDA
LINDHORST, MARK J
HORN SR, EDWARD
MANLEY, TIFFANI
GUERRERO, SUZETTE
BERNDT, LARRY
COLLINS, STEPHANIE
VIDOR, RENEE N
REIFF, SHERYL
CLARKE, DAVID B
RENDON, RIGOBERTO
NG, AYLEEN B
HOOVER, NOAH Z
CAHILL, LYNN M
HARRIS, ANGELA A
YODER, HARLEY M
WEISBROD, JULIA A
BOLTON, JANA L
ARCHER, ARLENE A
MARTIN, DIANE E
MORAN, CATHERINE T
GEHMAN, JONATHAN M
JOHNSTON, TAMMY L
DANIELS, ADELE
HOLTHAUS, STEVE & JOYCE
CHRISTIE, MIKE
NIEMAN, RITA Y
RUSSELL, LINDA
TAYLOE JR, VERNON H
BERG, DAVID F
YSETH, MARY LEA
OGRAN, CHERYL L
BAXLEY, MARCIA G
HOOVER, BARBARA Z
WOLF, PHIL & BETTY
VANEGAS, VERONICA
ALLEYNE, ROSETTA
ALVAREZ, TEDDY R
LOVETT, BROCK W
FLORES, BERTHA
LEE, VINCE
WALKER, LYNETTE
MCCULLOCH, TED W
KRAMER, MIRIAM D
CARLOZZI, NORMA G
GROSFIELD, SYDNEY C
LAIRD, ROBERT A
GEROVAC, LORAINE M
BAUDER, SANDRA L
GUTIERREZ, ALICIA
SELMAN, SHERRI L
CUPERUS, NATE
BILTZ, CAROLE J
CRAWFORD, SANDRA

NOVEMBER 2010 Recognition

 

DR. TED HUMANITARIAN AWARD WINNERS:

Florence & Elo Sauder, ON, Can.

DR. TED PLAQUE WINNERS:

Mirna & Maria Acosta, CA

David & Betty Blazic, KS

Sue Lippens Brusa, NH

Kimberly & Richard Burns, MI

Ben & Martha Eberly, CO

Bill & Nina Jean Guilford, GA

Melanie & Kevin Hinds, ME

Steve & Dee Ann Lucks, ID

Luz & Hugo Moreno, GA

Florence & Elo Sauder, ON, Can.

Jim & Sandy Schaben, NE

Albert & Barbara Shrock, OH

Darla & Donald Sieverding, IA

Maureen Soens, MI

Kathy Tennihan, SC

Dawn & David Vanamberg, MI

Barbara Witek, IL

SENIOR DIRECTORS:

Dr. Timothy & Elizabeth Hogan, OH

KEY DIRECTORS:

Mirna & Maria Acosta, CA

Gail Brown, UT

Iris Edwards, AL

Dwaina & Kurt Garrett, IL

Timothy & Abby Hogan, IN

Patricia Lord-Roulston, ON, Can.

Maureen Soens, MI

Toby & Tony Sumpter, IN

Edward & Janet Martin, WI

Luz & Hugo Moreno, GA

Sadie & Eli Troyer, WI

Barbara Witek, IL

MASTER PLAN PROMOTION WINNERS:

New Master Affiliates who sponsored a Master Affiliate and 3 new Distributors:

Arlene Archer, MI

Mimi Hafeman, CA

Rae Manning, FL

Reta Trent, SC

Harley Yoder, IA

New Master Affiliates who sponsored a Master Affiliate:

Rocky & Danielle Allison, CA

Eli Burkholder, MO

Donna Darling, NE

Alan Ray Dulong, UT

Christy Fredrick, CA

John Furst, TN

Judy Gibson, CA

David & Betty Greenwell, IN

Jozefa Gusciora, NJ

Bonnie Hamilton, CA

Rocio Hernandez, AZ

Leona Hixson, AK

Glenn Kawamoto, TX

Zenon Kowalski, NJ

Kerri & Clifford Lemire, SC

Ronald & Manuela Llewellyn, FL

Sarah Masterson, IN

Floyd & Clara Miller, MO

Kristine Nelson, MT

Milan Robison & Helen Followell, IL

Joanne Shattuck & Kim Ortiz, WA

Linda & Richard Smith, MO

Daniel Steele, TX

Kimberly & Danny Sweeton, TN

Willard & Sylvia Van Dyke, MT

Franie & Jerry Yoder, MT

New Master Affiliates who sponsored 3 new Distributors:

April & Nathan Caldwell, CO

Donna Church, GA

Walter & Veronica Coreas, TX

Jose Garcia, IL

Celeste Goodhue, MA

Janet Hays, ID

Lucy Johnson, TN

Miriam & Glen Kramer, AR

Rhonda Mayberry, VA

Tracy Queen, GA

Ruth Reid, NY

Lynn & Jackie Shank, CO

Gloria Swartzentruber, SC

George & Judy Weaver, MI

Tamra West, CA

CANADA:

Master Plan Promotion Winners:

250.00 – Kenroy McFarlane, Etobicoke, ON

250.00 – Abner & Esther Burkhart, Wallenstein

250.00 – Laureen Pohanka, Harrow, ON

100.00 – Diane & Stephen Martin, Elmira

Key Directors:

Patricia Lord-Roulston, Toronto, ON